Select Page

Ylli i Romës mungon dy muaj?

Ylli i Romës mungon dy muaj?

21:11 | 30 Shtator 2019

Frika po rritet se mesfushori i Romës Lorenzo Pellegrini mund të jetë jashtë fushave për rreth dy muaj me një dëmtim të këmbës.

Pellegrini kërkon operacion për shkak të një kocke të thyer, por Roma nuk ishte në gjendje të jepnin një datë për kthimin e tij.

Tani, Calciomercato.it dhe Il Tempo po raportojnë se 23-vjeçari rrezikon 2-3 muaj mungesë.

Italiani kishte filluar sezonin fuqishëm me katër asistime, por tani mund të mos kthehet deri në dhjetor. /Lajmi.net/