Select Page

Willian zgjedh skuadrën e re

Willian zgjedh skuadrën e re

19:17 | 3 Tetor 2019

Willian ka ndarë mendjen për të ardhmen.

Ylli i Chelsea, Willian, dëshiron të transferohet te Juventus në Serie A.

‘Calciomercato’ raporton se Willian nuk do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, duke favorizuar një transferim te Juventus, përcjell lajmi.net.

Willian është pjesë e Chelsea që nga viti 2013, dhe po mendon se ka ardhur koha për të provuar diçka të re.

Në 204 paraqitje për ‘Blutë’, braziliani ka realizuar 29 gola./Lajmi.net/