Select Page

Volejbollistët e Serbisë i zë alkooli: Kosovë, toka jonë e dashur

Volejbollistët e Serbisë i zë alkooli: Kosovë, toka jonë e dashur

8:29 | 30 Shtator 2019

Volejbollistët e Serbisë festuan titullin e Evropës me këngë për Kosovën.

Volejbollistët e Serbisë u shpoallën kampion të Evropës duke triunfuar në finale ndaj Sllovenisë me rezultat 3:1 në sete.

Por, festën e trofeut e përcollën me alkool dhe duket se e tepruan me të pasi në pamjet e publikuara ata dëgjohen duke i kënduar Kosovës, transmeton lajmi.net.

“Kosovë, Kosovë, toka jonë e dashur”, dëgjohen duke kënduar volejbollistët e Serbisë, raporton “Telegraf.rs”.

Serbia për herë të dytë në tetë vitet e fundit u shpall kampion i Evropës dhe atë pa pësuar asnjë humbje. /Lajmi.net/

[embedded content]