Select Page

Vdes foshnja 4 ditëshe, derisa ishte duke fjetur në një shtrat me nënën

Vdes foshnja 4 ditëshe, derisa ishte duke fjetur në një shtrat me nënën

Louise Barrett solli në jetë djalin e saj Ellisin në spitalin e Jorkshire.

Ndërkohë që një natë u zgjua nga gjumi për ta ushqyer atë, por papritmar e pa që diçka nuk është në rregull

Ajo e vendosi dorën në kokë për ta ledhatuar, por ishte e tronditur kur kuptoi që foshnja ishte ngrirë, i ftohtë dhe i pajetë, shkruan Daily Mail.
The content pair drifted off to sleep before Mrs Barrett suddenly woke up in the middle of the night and realised her baby boy was freezing cold

Nëna u përpoq t’i jepte frymë gojë më gojë foshnjës katër-ditëshe dhe bërtiti që burri i saj Sam të thërriste një ambulancë.

Pas kësaj, spitali u shndërrua shpejt në një skenë krimi. Policia duhej të përcaktonte nëse kishte ndonjë rrethanë të dyshimtë rreth vdekjes. Oficerët i morën rrobat, pelenat dhe shtratin e çiftit, si provë për të hetuar rastin.

Police officers took away the baby's clothes as evidence and Mrs Barrett was left in limbo as she waited to find out whether she had killed her own child

Zonja Barrett vuante kaq shumë, por mbeti në harresë derisa priste që të vërtetohej se ajo nuk e vrau atë.

Little Ellis before his cruel and sudden death

Por Ellis kishte vdekur nga sindroma e vdekjes së papritur të foshnjave (SIDS), e cila merr jetën e 300 bebeve në Mbretërinë e Bashkuar çdo vit dhe 3.500 fëmijë në SH.B.A