Select Page

‘The Best FIFA Football Awards’: Këta ishin pesë portierët më të votuar

‘The Best FIFA Football Awards’: Këta ishin pesë portierët më të votuar

23:29 | 23 Shtator 2019

Alisson Becker është shpallur portieri më i mirë i vitit nga FIFA.

Në mbrëmjen e madhe të Milanos, në ‘The Best FIFA Football Awards’, është zgjedhur edhe portieri më i mirë i vitit.

Tre finalistët e nominuar ishin Alisson Becker, Ederson Moraes dhe Marc Andre Ter – Stegen, raporton lajmi.net.

Çmimi i madh i takoi yllit të Liverpool, Alisson, kurse pas tij, më së shumti vota pati portieri i Barcelonës, Ter Stegen.

Më poshtë mund t’i shihni pesë portierët më të votuar në ‘The Best FIFA Football Awards’. /Lajmi.net/