Select Page

Skuadra italiane anulon stërvitjen e ditës së sotme për një arsye interesante

Skuadra italiane anulon stërvitjen e ditës së sotme për një arsye interesante

13:53 | 8 Tetor 2019

Genoa e ka anuluar stërvitjen sot në mënyrë që presidenti Enrico Preziosi të thërrasë trajnerin Aurelio Andreazzoli për bisedime sy më sy.

Andreazzoli duket se i ishte dhënë paralajmërimi i fundit pasi Genoa humbi Stefano Piolin i cili me gjasë do ta drejtojë Milanin.

Sidoqoftë, Gazzetta dello Sport dhe ANSA raportojnë që të dy ndryshimet janë në përgatitje e sipër pasi lojtarët e Genoas jo me detyrë ndërkombëtare nuk stërvitën të martën në mëngjes, përcjell lajmi.net.

Kjo pasi Preziosi do të takohet ish-menaxherin e Empolit në një takim ballë për ballë pasi ka tubuar katër pikë dhe pa fitore në pesë ndeshjet e fundit të skuadrës.

Gennaro Gattuso, Beppe Iachini dhe Davide Nicola janë përmendur si zëvendësime të mundshme për 65-vjeçarin. /Lajmi.net/