Select Page

Simeone thur lëvdata për Ronaldon: Është një ‘kafshë’ para golit

Simeone thur lëvdata për Ronaldon: Është një ‘kafshë’ para golit

23:52 | 17 Shtator 2019

E mërkura në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve përballë Diego Simeonen kundër një ‘armiku të vjetër’… në sulmuesin e Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Vetëm disa muaj pasi u takuan për herë të fundit, Simeone përballet edhe një herë me ish-yllin e Real Madrid, dhe ai nuk e fsheh respektin e tij për lojtarin.

“Është e vështirë të përgatitësh diçka kundër një lojtari, ai është një kafshë përpara golit”, pranoi Simeone, përcjell lajmi.net.

“Ai ka një rekord të jashtëzakonshëm dhe në çdo situatë afër zonës, është i rrezikshëm. Ai nuk është i lehtë për t’u kontrolluar, ai i ka të gjitha”.

“Ne vuajmë dhe ndonjëherë është radha jonë për të fituar, dhe herë të tjera humbasim, por ai është një kafshë para golit”, deklaroi tekniku i Atleticos. /Lajmi.net/