Select Page

Ronaldo: Ky është goli im më i mirë

Ronaldo: Ky është goli im më i mirë

11:03 | 5 Gusht 2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo pranon se goli i tij i preferuar është ‘i fundit’ që ka shënuar.

Ronaldo po fliste për kanalin Soccer.com në YouTube, i cili i bëri atij një seri pyetjesh të shpejta.

Portugezi tha se goli i tij më i mirë mbetet ai që shënon gjithmonë për herë të fundit, transmeton lajmi.net.

“Kjo është e vështirë…”, ai u përgjigj kur kujtoi zgjedhjen e tij mbi 700 gola në karrierë.

“Për të përmendur një, unë kam 700 gola. Gjithmonë do të them [më e lehtë], atë që shënoj për herë të fundit”.

“Nuk është më e bukura, unë e di, por golat janë gjithmonë të rëndësishëm, kështu që e fundit. Dhe tjetra do të jetë më e rëndësishme, me siguri”, shtoi 34-vjeçari. /Lajmi.net/