Select Page

Mourinho befason: E meritova shkarkimin nga Man Utd

Mourinho befason: E meritova shkarkimin nga Man Utd

21:21 | 22 Shtator 2019

Jose Mourinho pranon se meritonte të shkarkohej si menaxher i Manchester United – por atij nuk po i pëlqen fakti që ekipi po vuan nën Ole Gunnar Solskjaer.

United u mposhtën në mënyrë të merituar 2-0 ndaj West Ham të dielën, një rezultat i cili zbriti në pozitën e tetë në tabelën e Premierligës.

Klubi ishte në vendin e gjashtë kur Mourinho u shkarkua në mes të sezonit të kaluar, me tifozët të pakënaqur me atë që e panë si një stil tepër mbrojtës të futbollit, transmeton lajmi.net.

“Unë nuk jam personi i duhur për t’iu përgjigjur”, tha Mourinho në Sky Sports kur u pyet për problemet e United.

“Ata janë shumë larg formës. Është e vështirë për mua të përgjigjem. Unë isha atje për dy sezone ku mund të ndjeja shumë gjëra pozitive dhe mund të ndjeja drejtimin për të hyrë brenda, atëherë padyshim se sezoni i tretë nuk ishte aq i mirë”.

“Unë u shkarkova nga puna, unë ndoshta e meritoja të pushohesha nga puna sepse isha përgjegjës si menaxher, por realiteti i trishtuar është se ata janë më keq se më parë”.

“Dhe për mua kjo është një gjë e trishtueshme. Ndoshta njerëzit mendojnë se unë jam duke shijuar situatën, por nuk jam duke e shijuar aspak”, tha portugezi. /Lajmi.net/