Select Page

Messi: Dua të pensionohem te kjo skuadër

Messi: Dua të pensionohem te kjo skuadër

10:27 | 11 Tetor 2019

Lionel Messi ka pranuar se dëshiron të qëndrojë përgjithmonë te Barcelona, duke lënë shumë pak shanse për të provuar një tjetër ligë.

Dyshimet e vetme në karrierën e super yllit argjentinas në krahasim me Cristiano Ronaldon është nëse ai mund të përforcojë në një ligë tjetër.

Por Messi insiston se dëshiron të qëndrojë në ‘Camp Nou’.

“Nëse ata më duam, unë jam i kënaqur”, ka deklaruar Messi për RAC1, në pyetjen nëse do të kërkohet nga skuadrat tjera, përcjell lajmi.net.

“Ideja ime është që të qëndrojë këtu përgjithmonë”.

“Gjithmonë ka qenë kështu dhe mbetet kështu, asgjë nuk ka ndryshuar”./Lajmi.net/