Select Page

Man Utd – Arsenal: Kush qëndron më mirë në pesë përballjet e fundit

Man Utd – Arsenal: Kush qëndron më mirë në pesë përballjet e fundit

13:30 | 30 Shtator 2019

Manchester United dhe Arsenal kanë dhuruar gjithmonë spektakël në përballjet direkte mes tyre.

Një gjë të tillë këto skuadra pritet ta bëjnë edhe sonte, me fillim nga ora 21:00, në ‘Old Trafford’.

Arsenal qëndron diçka më mirë në këtë fillim sezoni të Premierligës, duke grumbulluar tri pikë më shumë sesa United, në gjashtë xhiro të luajtura.

Por, në pesë përballjet e fundit të ndërsjella, United qëndron më mirë sesa Arsenal. Më poshtë lajmi.net ua përcjell pesë rezultatet e fundit të takimeve direkte mes Arsenal dhe Man United.

Arsenal 2:0 Man United
Arsenal 1:3 Man United
Man Utd 2:2 Arsenal
Man Utd 2:1 Arsenal
Arsenal 1:3 Man Utd.

Mbetet të shihet se cili do të jetë rezultati përfundimtar në ndeshjen që luhet sonte. /Lajmi.net/