Select Page

Leonardo flet për çështjen e Neymar

Leonardo flet për çështjen e Neymar

19:16 | 17 Shtator 2019

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain Leonardo ka zbuluar se situata midis klubit dhe Neymar nuk është zgjidhur ende, pas dramës verore të përpjekjes së tij të dështuar për t’u larguar nga kampionët e Ligue 1.

Leonardo reflektoi në gjithçka që ndodhi pasi përfundoi dritarja e transferimit të verës dhe bashkatdhetari i tij qëndroi në PSG.

“Meqenëse gjithçka ndodhi, ai ka pasur një lojë shumë të mirë me Brazilin”, tha Leonardo për RMC, përcjell lajmi.net.

“Ai u kthye në stërvitje, ai u soll mirë dhe ai pati një ndeshje shumë të mirë kundër Strasburgut”.

“Atëherë historia është e mahnitshme me një qëllim spektakolar – dukej si Hollywood”.

“Në fund të lojës, ai bëri deklaratë të mirë dhe ishte i sinqertë. Asgjë nuk është zgjidhur, por do të ndodhë në të ardhmen”, potencoi ai. /Lajmi.net/