Select Page

Lenglet shuan spekulimet rreth Griezmann

Lenglet shuan spekulimet rreth Griezmann

8:23 | 9 Tetor 2019

Antoine Griezmann do të duhet të përshtatet me një stil tjetër të lojës te Barcelona por sigurisht nuk është i pakënaqur në klub, sipas shokut të tij të ekipit Clement Lenglet.

Griezmann, i cili u bashkua nga Atletico Madrid gjatë verës, është përpjekur të gjejë formën e lartë që nga transferimi në ‘Camp Nou’.

28-vjeçari ka shënuar tre gola në shtatë paraqitje në La Liga, por në përgjithësi e ka pasur të vështirë të ndikojë në ndeshjet nga e majta e sulmit të Ernesto Valverde, përcjell lajmi.net.

“Jo. Unë jam me të çdo ditë dhe mund t’ju them se ai është shumë i lumtur te Barcelona”, tha Lenglet.

“Ai është një person pozitiv që gjithmonë ka një buzëqeshje në fytyrën e tij. Kur ai arrin në ekipin francez ai fakt nuk ndryshon. Ai pëlqen të bëjë shaka, ju e dini atë. Ai nuk ka ndryshuar, qoftë në Barcelonë apo në skuadrën e Francës”.

“Ai është dikush që sapo ka mbërritur dhe Barcelona është një klub i ndryshëm nga klubet e tjera, që luan një lojë të ndryshme – një lojë ndryshe nga Atletico. Antoine ka nevojë të adaptohet dhe është tejet i lumtur”, u shpreh Lenglet. /Lajmi.net/