Select Page

Kjo është gjendja e Hysajt pas lëndimit të frikshëm

Kjo është gjendja e Hysajt pas lëndimit të frikshëm

19:54 | 6 Tetor 2019

Elseid Hysaj pësoi lëndim në ndeshjen Torino – Napoli, që shkaktoi shqetësime të mëdha për ndonjë lëndim serioz.

Futbollisti 25-vjeçar është detyruar të lërë fushën e lojës me barelë në minutën e 35-të të pjesës së parë.

Pas një dueli me Ansaldin, shkodrani është rrëzuar keq, duke pësuar lëndim në qafë.

Mirëpo, mediet italiane raportojnë se gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë dhe nuk ka ndonjë shqetësim.

Kujtojmë që ky lëndim është një hendikep i madh për Kombëtaren e Shqipërisë, që luan sfidën e rëndësishme ndaj Turqisë në më pak se një javë. /Lajmi.net/