Select Page

Kështu do të duket stadiumi i ri i Milanit dhe Interit

Kështu do të duket stadiumi i ri i Milanit dhe Interit

10:12 | 24 Shtator 2019

Dje, AC Milan dhe Inter njoftuan se do të paraqesin të dy modelet për stadiumin e tyre të ri të enjten.

Gjatë ditë së djeshme një video doli në youtube nga dizajnimi për projektin, shkruan lajmi.net.

Kompania amerikane është e preferuara për të fituar projektin përpara italo-amerikanëve Progetto CMR.

Dizajni i popullarizuar është frymëzuar nga Duomo, duke paraqitur një guaskë xhami e cila me ndihmën e dritave do të jetë në gjendje të përdorë strukturën e arenës për t’i ngjarë kishës.

Shikoni videon më poshtë për më shumë. /Lajmi.net/ 

[embedded content]