Select Page

Inter nuk ndalet, transferon edhe një sulmues nga Premierliga

Inter nuk ndalet, transferon edhe një sulmues nga Premierliga

13:27 | 4 Tetor 2019

Inter i ka të qarta objektivat e saj për afatin kalimtar të janarit.

Siç shkruan ‘DailyMail’, Inter janë të interesuar të nënshkruajnë me sulmuesin e Burnley, Jay Rodriguez.

Rodriguez, 30 vjeçar, është autor i dy golave këtë sezon me skuadrën angleze.

Marotta dhe Ausilio, e kërkojnë Rodriguezin si zëvendësues të Romelu Lukakut.

Numri i madh i ndeshjeve që Interi ka këtë sezon, do t’i bënte mirë Lukakut që të pushonte në disa prej tyre, dhe Rodriguez konsiderohet si një alternativë e mirë.

Sulmuesi anglez në të kaluarën ka veshur fanellën edhe të WBA dhe Southmapton./Lajmi.net/