Select Page

Gjiganti i Evropës i vihet pas Allegrit

Gjiganti i Evropës i vihet pas Allegrit

18:20 | 27 Shtator 2019

Massimilano Allegri mund t’i rikthehet bankinës.

Trajneri italian po i ka shkelur syrin kampionëve të Francës, PSG-së, si një zëvendësim i mundshëm i Thomas Tuchel.

Te PSG nuk janë të kënaqur me startin e sezonit, ku së fundi u mposhtën nga Reims 0-2 në shtëpi.

Tuchel, tani ka dy ndeshje të fundit testuese, për të merituar vazhdimin e punës te PSG.

E ardhmja e tij do të varet pas përballjeve me Bordeaux në Ligue 1 dhe Galatasaray në Ligën e Kampionëve./Lajmi.net/