Select Page

Eto’o godet Guardiolan: E dua si trajner, por jo si person

Eto’o godet Guardiolan: E dua si trajner, por jo si person

8:20 | 8 Tetor 2019

Samuel Eto’o nuk ka dyshime në aftësinë e Pep Guardiola si trajner, por lavdërimi i tij për teknikun katalanas nuk shtrihej përtej aftësive të tij profesionale.

Pep dhe Eto’o kanë punuar së bashku në Barcelonë para se të transferoheshin te Interi, por kameruniani shpjegoi se ai e kuptonte Guardiolën më mirë se kushdo tjetër që ai punonte nën të.

“Unë e dua atë si trajner, por jo si person”, shpjegoi Eto’o, transmeton lajmi.net.

“Kam mësuar të luaj futboll me të. Ai interpreton gjërat më mirë se kushdo”.

“Ai është më i miri, por natyrisht ai humbet ndeshjet”, potencoi ai. /Lajmi.net/