Select Page

Dy emra të rinj në tavolinë, kush do të jetë trajneri i ardhshëm Milan?

Dy emra të rinj në tavolinë, kush do të jetë trajneri i ardhshëm Milan?

12:32 | 30 Shtator 2019

Marco Giampaolo duket se nuk do ta ketë të gjatë aventurën e tij me Milan.

Rezultatet e dobëta të Milan në këtë fillim sezoni kanë bërë që pozita e Giampaolo si trajner i skuadrës të lëkundet fuqishëm.

Në rast se ‘Rosoneri’ dështojnë ta mposhtin Genoan, atëherë Giampaolo do të shkarkohet nga pozita e trajnerit.

Kësisoj, dy emra në tavolinën e Milan për postin e trajnerit janë Raul Garcia dhe Claudio Ranieri, transmeton lajmi.net.

Më herët nga ‘Gazzetta dello Sport’ është raportuar edhe për emrat e Luciano Spalletti ose Massimiliano Allegri.

Mbetet të shihet se cila do të jetë zgjedhja e Milan, në rast se shkarkohet Giampaolo. /Lajmi.net/