Select Page

Drenica dhe Drita ndajnë pikët, Gjilani mposht Dukagjinin

Drenica dhe Drita ndajnë pikët, Gjilani mposht Dukagjinin

16:26 | 8 Tetor 2019

Janë zhvilluar edhe dy ndeshje të radhës së xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës.

Në stadiumin ‘Bajram Aliu’, Drenica dhe Drita kanë luajtur barazim 1:1.

Gilberto Fortunato në minutën e 38’ kaloi Dritën në epërsi 0-1.

Diar Prokshi në minutën e 88’ barazoi në 1:1.

Në ndeshjen tjetër, Gjilani ka shënuar fitore të rëndësishme, duke e mposhtur Dukagjinin.

Ishte Tomislav Busiç që realizoi golin e fitores për Gjilanin./Lajmi.net/