Select Page

Dani Alves befason: Ky është lojtari i ri më i mirë në botë

Dani Alves befason: Ky është lojtari i ri më i mirë në botë

22:31 | 26 Shtator 2019

Ylli i Real Madridit, Vinicius Junior konsiderohet të jetë lojtari më i mirë i ri në planet, me ikonën e Brazilit Dani Alves që ia dhuron atë faturim 19-vjeçarit.

Talenti amerikano-jugor është vlerësuar shumë për disa kohë tani.

Ai debutoi me Flamengon në moshën 16 vjeç, me Real Madrid që u alarmua shpejt për potencialin e tij, përcjell lajmi.net.

Alves i tha Business Insider kur u pyet për të emëruar lojtarin më premtues në futboll: “Do të më duhej ta them Vinicius Junior nga Real Madrid”.

“Ka disa lojtarë që kanë lindur me talent dhe me siguri ai është njëri prej tyre”.

“Kam pasur rastin ta shikoj atë të luajë nga afër, me Kombëtaren e Brazilit – jam shumë pozitiv që së shpejti do të shohim dhe dëgjojmë shumë më tepër”, potencoi ai. /Lajmi.net/