Select Page

Champions League/ PSG turpëron Realin, Atletico tregon forcën ndaj Juves

Champions League/ PSG turpëron Realin, Atletico tregon forcën ndaj Juves

Real Madridi dhe trajneri Zinedine Zidane morën një shuplakë të fuqishme në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Championsit. 13 herë kampionët e Europës e nisën në mënyrën më të keqe të mundshme turneun, duke u mposhtur me rezultatin e thellë 3-0 nga PSG, edhe pse kampionët e Francës nuk kishin në dispozicion treshen e ëndrrave Cavani-Mbappe-Neymar.

Ish-i Di Maria rezultoi i papërmbajtshëm në pjesën e parë, duke e gjetur dy herë rrugën e rrjetës, ndërsa në minutën e parë shtesë vulosi rezultatin 3-0 Meunier.

Forcë karakteri nga Atletico e Madridit, që rikuperoi dy gola ndaj Juventusit, për të marrë pikën e parë në Grupin D. Të gjithë golat e sfidës u shënuan në pjesën e dytë. Cuadrado dhe Matuidi i dhanë epërsinë e dyfishtë Juves, por Savic dhe Herrera i mohuan skuadrës së drejtuar nga Maurizio Sarri fitoren e parë në grup. Po në Grupin D Bayer Leverkuseni “ra” në shtëpi ndaj Lokomotivës së Moskës me rezultatin 1-2.

Coman, Lewandowski dhe Muller ishin autorët e golave të Bayernit në fitoren 3-0 ndaj Zrvena Zvezdas, me bavarezët që marrin kreun e Grupit B.

Atalanta mori një mësim të mirë nga Dinamo e Zagrebit në ndeshjen debutuese në Champions me rezultatin e thellë 4-0, ndërsa Manchester City, në të njëjtin grup, fitoi 0-3 në fushën e Shaktar Donjeck.

Top Channel