Select Page

Balotelli thumbon Ronaldon në deklaratën e fundit

Balotelli thumbon Ronaldon në deklaratën e fundit

15:12 | 23 Shtator 2019

Mario Balotelli ka pranuar se me të vërtetë nuk i intereson të luajë kundër Cristiano Ronaldos ndërsa kërkon të bëjë debutimin e tij me Brescian kundër yllit të Juventus të martën.

29-vjeçari është rikthyer pas katër ndeshjeve të para në Serie A për shkak të një pezullimi që e kishte te klubi i Marseille.

Balotelli këmbëngul se përqendrimi i tij është të shënojë qysh në debutim dhe jo pse do përballet me Ronaldon, përcjell lajmi.net.

“A më intereson të luaj kundër Ronaldos? Në të vërtetë nuk më intereson”, i tha Balotelli DAZN.

“Ai është një kampion i shkëlqyeshëm, ai është më i miri në botë me Messin. Isshtë bukur të luaj kundër tij por unë nuk tërheqem më”.

“Do të përpiqem të shënoj gola, si në të gjitha ndeshjet e tjera që unë luaj”, potencoi italiani. /Lajmi.net/